Auktions-drømmerier

Ting, der gerne måtte bo hjemme hos mig :-) (Things I wouldn't mind to have in my home :-) )
73 Pins30 Følgere
Egill Jacobsen: Grøn maske, 1995. 37 x 29, olie på lærred. Bruun-Rasmussen, vurd. 30.000.

858/576 - Egill Jacobsen: "Fugle i rødt rum". Sign. på bagsiden E.J. 74. Olie på lærred. 92 x 65.

858/579 - Ejler Bille: "Komposition med rød dominant". Sign. på bagsiden Ejler Bille Ørby 1974. Olie på lærrred. 70 x 66

Thor Lindeneg: Komposition med hest. Akvarel på papir. 60 x 45. Vurdering: 5000,-

Jesper Holm: Væghængt reol i fire kubeformede dele af hvidlakeret træ med fronter af valnød. H./B. 77. D. 33. Bruun-Rasmussen. Vurdering: 6-8.000 kr.

Jesper Holm: Væghængt reol i fem kubeformede dele af hvidlakeret træ, delvis fronter af valnød. Bruun-Rasmussen. Vurdering: 4-6.000 kr.

Kontorstol af patineret bøg med justérbar højde, stel af jern. 1920erne. Bruun-Rasmussen, vurdering 2.-3.000 kr.

Vare: 3367266 Lina Nordqvist, stolar, Family Chairs (4)

Desværre budt op i over 3.000. Ølholm møbelfabrik. Par skamler med 'svævende' sæde af massivt egetræ, sæder monteret med sjeneflet, H. 43 L. 54 B. 36 cm. Fremstår med brugsspor; enkelte mindre fletdefekter. (2)

Pinterest
Søg